Iš rubrikos “Apie mus…” – Gediminas Jurevičius

Gimnastikos treneris Gediminas Jurevičius ne tik ugdo jaunuosius gimnastus, bet ir spėja palinksminti publiką per klubo “Žalgiris” varžybas ir talismanų kovose patapęs “Žalgiriniu”!
2017 ir 2018 metais talismanų kovose nugalėtoju tapo “Žalgirinis”!
Šiais metais talismanų kovos vyks Druskininkuose vasario 1-3 dienomis, kur susitinka ne tik Lietuvos klubų talismanai, bet ir užsienio!

 

G. Jurevičius – apie išliejamą prakaitą, per didelius batus ir traumas

Nuo žiūrovus linksminančio vaikščiojančio beisbolo kamuoliuko iki su sirgaliais šokančio išdykusio buliuko – pasaulio profesionalaus sporto arenose jie, talismanai (ang. mascots), tapo nepakeičiama rungtynių dalimi.

Lietuvos arenose galime sutikti ne vieną talismaną, bet tik „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ metu net dešimt jų varžysis trečią kartą rengiamame sporto talismanų konkurse. Jų varžytuvės – vasario 2 dieną, šeštadienį, o nuotaiką festivalio svečiams talismanai palaikys visas tris dienas (vasario 1-3 d.).

Išankstinis sporto talismanų konkurso favoritas – Kauno „Žalgirio“ klubo herojus Žalgirinis. Šis talismanas tapo nugalėtoju 2017 ir 2018 metais, o tiesioginis to kaltininkas – Žalgirinio „viduriai“ arba „siela“ gimnastikos treneris Gediminas Jurevičius.

 

 

„Užtenka penkiolikos minučių kostiume ir jau būnu visas suprakaitavęs. Jaučiuosi kaip po gero apšilimo treniruoklių salėje, – juokėsi vaikus gimnastikos paslapčių mokantis 31 metų G. Jurevičius. – Po visų pasirodymų su  kostiumu kažkiek svorio numetu, bet aš jau paprasčiausiai nebeturiu, nuo kur to svorio numesti.“

Įspūdingais akrobatiniais triukai – kūlversčiais, salto ore ar šokių judesiukais krepšinio sirgalius linksminantis G. Jurevičius teigia, jog nuo praėjusio sezono darbas su Žalgirinio kostiumu tapo komfortabilesnis. Kauno klubas atnaujino Žalgirinio „rūbus“, kurie dabar – labiau pritaikyti gimnastui.

„Praėjusiame sezone keitėme visą kostiumą. Ankstesnis kostiumas buvo šiek tiek nepatogus – Žalgirinio batai buvo 47 dydžio, nors mano koja yra tik 42 dydžio. Jausdavausi kaip su lastais, – pasakojo Žalgirinio kostiumo šeimininkas. – Dabar turime labiau prie judesio pritaikytą kostiumą. Net pirštinės yra specialios ir pritaikytos mūsų pasirodymui, kad ranka neslystų darant įvairius akrobatinius triukus ir nenusilaužtume sprando.“

Paprastai žiūrovo akiai gali atrodyti, jog talismanas rungtynių metu tik linksmai straksi ir judina kūną. Tačiau G. Jurevičiaus teigimu, toks darbas nėra lengvas – jis kupinas traumų grėsmės, kurias sukelia ir 10 kilogramų sveriantys „šarvai“.

„Esu koją kryptelėjęs, turėjęs nugaros, kaklo traumų, – vardijo G. Jurevičius. – Esu pripratęs vartytis, tačiau kostiumas prideda papildomo svorio, prie ko kūnas nėra natūraliai pripratęs. Ilgiau dėvint kostiumą, jaučiasi ir nugaros skausmai. Nuo galvos svorio gali įskausti ir sprandą. Kitiems gali atrodyti, jog pasirodymai kostiume yra lengvi, tačiau taip nėra.“

2017 ir 2018 metais sporto talismanų konkursą laimėjęs Žalgirinis sustoti šiais metais nežada ir siunčią lakonišką, bet aiškią žinutę kolegoms – „lauksiu konkurencijos“.

 

Vasario 2-ąją Sporto talismanų konkurso metu šių metų „LTeam olimpiniame žiemos festivalyje“ žiūrovai išvys Žalgirinį, LTeam talismaną Ąžuolą, Panką Pandą („Hockey Punks“ ledo ritulio klubas), Dragą (Klaipėdos „Dragūno“ rankinio klubas), Sniegių („Snow arenos“ talismanas) bei svečius iš Baltarusijos – Krumką („Krumkachy“ futbolo klubas), SKAy‘ų („SKA-Minsk“ rankinio klubas), Mishą („Junost Minsk“ ledo ritulio klubas), Lesiką (antrųjų Europos žaidynių talismanas) ir Zubrą („HC Meshkov Brest“ rankinio klubas). Talismanai varžysis dėl kelionių organizatoriaus „Novaturas“ įsteigto 500 eurų vertės dovanų čekio.

Vasario 1-3 dienomis pirmą kartą tris dienas vyksiantis „LTeam olimpinis žiemos festivalis“ dalyvius džiugins ne tik įprastomis ir visiems nemokamomis olimpinių sporto šakų rungtimis, tačiau ir komercinėmis ekstremalaus bėgimo, „Winter Challenge“, „Snow Volley“, „Snow Kayak“, sniego kartingų varžybomis. Visi norintys „Snow Arenoje“ turės progą slidinėti ištisą naktį, atvykusias šeimas linksmins tarptautinis sporto talismanų turnyras, ant scenos lips Leon Somov & Kaia, Vidas Bareikis ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

 

POWERED by LTEAM